mob: +421 901 719 007 silla@ortodent.sk

dentálna hygiena / bielenie zubov

Jedná sa o vzdelávaciu, preventívnu a liečebnú starostlivosť o zdravie Vašich ďasien a zubov. Tento komplex úkonov vykonáva dentálna hygienička, ktorá sa zaoberá najmä stanovením indexu čistoty chrupu, odstraňovaním bakteriálneho povlaku, pigmentov a zubného kameňa, nácvikom domácej starostlivosti o chrup, oboznámením pacienta s pomôckami k správnemu čisteniu zubov. Po uskutočnenej inštruktáži je možné doporučené pomôcky (medzizubné kefky, dentálne nite atď.) kúpiť priamo na našom pracovisku.                                              

Mať zdravý a pekne vyzerajúci chrup je túžbou mnohých ľudí. Dentálnou hygienou je možné predísť celej rade komplikácií, tj. zubnému kazu, zápalu ďasien, paradentóze. Veľmi dôležitá a špecifická je dentálna hygiena u pacientov so strojčekom, vzhľadom k prítomnosti jednotlivých súčasti strojčeka, ktoré sú nalepené na zuboch. Preto je správna technika čistenia zubov základom ich zdravia.

Ani najmodernejšia dentálna hygiena dnes ale nedokáže sňať z pacienta zodpovednosť za stav vlastného chrupu.

Riadna domáca starostlivosť založená na informáciách a inštruktáži od dentálnej hygieničky je jedinou spoľahlivou cestou k udržaniu funkčného chrupu po celý život. Ak chcete mať zuby dlhodobo zdravé a krásne je nutné brať dentálnu hygienu vážne.